logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginVýrobci a distributoři VLP/MK PDF Tisk Email

Ústav pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv (dále jen Veterinární ústav) je správcem a provozovatelem veterinárního systému sběru údajů za účelem plnění povinností stanovených Veterinárnímu ústavu zákonem č. 378/2007 Sb., o léčivech, nařízením Evropského Parlamentu a Rady (EU) 2019/6 o veterinárních léčivých přípravcích a nařízením Evropského Parlamentu a Rady (EU) 2019/4 o výrobě, uvádění na trh a používání medikovaných krmiv.

Do veterinárního systému dat mají povinnost zasílat údaje distributoři veterinárních léčivých přípravků (VLP) na základě § 77 odst.1 písm.f) zákona č. 378/2007 Sb. o léčivech, výrobci léčivých přípravků, kteří jsou na základě § 75 odst. (4) zákona č. 378/2007 Sb. o léčivech oprávněni vykonávat činnost distributora, jde-li o léčivé přípravky, které vyrábí  a dále výrobci a distributoři medikovaných krmiv (§ 23 odst.1 písm. d) zákona č. 378/2007 Sb. o léčivech), pro zjednodušení dále jen distributoři.

Kromě Základních informací je zde umístěna Příručka, v níž jsou podrobně popsány dva možné způsoby hlášení spotřeby VLP, Formulář určený k registraci do systému hlášení spotřeby VLP a vzorové Výkazy MS Excel, sloužící k zasílání hlášení spotřeb VLP formou excelového sešitu.


 
Přílohy:
Stáhnout tento soubor (Formulář pro registraci - distributor.docx)Formulář pro registraci distributora[Formulář, kterým se distributor registruje do systému hlášení spotřeb/použití LP]96 Kb
Stáhnout tento soubor (Hlášení spotřeby VLP - základní informace v2 140222.docx)Hlášení spotřeby VLP - základní informace[Základní informace pro distributory VLP a výrobce MK k hlášení spotřeby VLP]95 Kb
Stáhnout tento soubor (Příručka ÚSKVBL pro distributory v3.3.pdf)Příručka[Příručka pro hlášení spotřeb]316 Kb